همه چیز در مورد اشنایدر الکتریک

اشنایدر الکتریک، (به انگلیسی: Schneider Electric) شرکت تجهیزات الکتریکی فرانسوی است، که در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، مهندسی برق، تجهیزات تولید، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت می‌کند.

schneider electric

schneider electric

این شرکت در سال ۱۸۳۶ توسط جوزف اوژن اشنایدر تاسیس شد و در سال ۱۹۸۱ توسعه یافت. بخشی از سهام شرکت اشنایدر الکتریک، در بازاربورس یورونکست ذکر شده و دفتر مرکزی آن، در شهر روی ملمزون، فرانسه قرار دارد. اشنایدر الکتریک جزئی از لیست فورچون جهانی ۵۰۰است و در فهرست ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا جای دارد.

بنیانگذار شرکت اشنایدر الکتریک

ژوزف اوژن اشنیدر، (به فرانسوی: Joseph Eugène Schneider) (زاده ۲۹ مارس ۱۸۰۵ – درگذشته ۲۷ نوامبر ۱۸۷۵) کارآفرین، بانکدار و مدیر ارشد اجرایی فرانسوی بود، که در سال ۱۸۳۶ شرکت اشنایدر الکتریک را تاسیس نمود. وی در مرحله اول فروش کنتاکتور و سایر لوازم برق صنعتی را رونق بخشید.

مدیر عامل اجرایی فعلی

ژان-پاسکال تریکو (انگلیسی: Jean-Pascal Tricoire) (زاده ۱۹۶۳) کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی فرانسوی است، که در حال حاضر به‌عنوان مدیر عامل اجرایی شرکت اشنایدر الکتریک فعالیت می‌نماید. وی سابقه مدیریت در شرکت‌های آلکاتل-لوسنت و شلمبرژه را نیز در کارنامه شغلی خود دارد.

محصولات:سنسورها،کنترلرهای موتور،کنترل‌کننده منطقی برنامه‌پذیر،منبع تغذیه بدون وقفه،مدارشکن قدرت

کارکنان: ۱۲۳٫۴۸۲ نفر (۲۰۱۱)

مجموع دارایی: ۳۵٫۸۸ € میلیارد یورو(۲۰۱۱)

درآمد: ۲۲٫۳۸۷ € میلیارد یورو(۲۰۱۱)

سود خالص: ۱٫۷۲۰ € میلیارد یورو(۲۰۱۱)

منبع مقاله: ویکی پدیا

دیدگاه‌ها (۰)

*
*